Bedbox Group - 4284 sokak No: 18-20/A Karabağlar / İZMİR
Fab: Organize Sanayi Bölgesi - 3. Kısım Honaz / Denizli
trende

Eski Tarz Mobilyalarda Yenileme İşlemi

149
Eski Tarz Mobilyalarda Yenileme İşlemi

skiyen ve artık kullanım dışı olmaya başlayan mobilyalarınızı dönüştürerek dekorasyona kazandırmaya ne deriniz? Şık ve özenle tasarlanan bir ev dekorasyonunda göz karmaşasından uzak, muntazam bir düzen oluşturmak için mobilya ve aksesuarlarınızı gözden geçirin. Artık kullanmaya ihtiyaç duymadığınız eşyalardan, eskiyen ya da deforme olan mobilyalara, bazı eşyaların yeniden elden geçirilmesi gerekebilir. Eski mobilya yenileme fikirleri arayanlara ilham verecek örnekler derledik.

Ahşap mobilyaların boyanmasından zımparalanması ve cilalanmasına, dönüştürülerek yeniden dekorasyona kazandırılan mobilyalara daha birçok alternatif fikri bu yazımızda bulabilirsiniz. Eski mobilya yenileme örnekleri arasından ihtiyaç duyabileceğiniz unsurları not alarak, yalnızca boş bir gününüzü ayırarak mobilyalarınızı dönüştürebilir, bu işi keyifli bir hobi haline getirebilirsiniz. Eski mobilya yenileme tekniklerinden cila çeşitleri ve ahşap boyası kullanımına, farklı   alternatiflerle son derece muntazam bir sonuç ortaya çıkarabilir, yalnızca kendi evinize özgü bir tasarım öğesi ortaya çıkarabilirsiniz. Daha fazla beklemeden eski mobilya yenileme fikirleri ve alternatif çözümlerle dekorasyona katkı yapabileceğiniz örnekleri gözden geçirmeye başlayalım!

Ahşap mobilyaları boyanması

Çok masraf etmeden ev dekorasyonunda bazı değişiklikler yapmanın pratik yolları mevcut. Bunların başında ahşap mobilyaların yenilenmesi, yeni bir forma sokulması ya da boyanması gibi aktiviteler geliyor. Ahşap mobilyanın kullanım durumuna göre, ahşap boyası ile yalnızca stil ya da tarza uygun bir renge boyayarak yenilemek mümkün. Kullanım ihtiyaçlarına göre ahşap mobilyalarınızı zımparalayabilir, eğer renklendirmek istiyorsanız boyayabilir ya da yalnızca zımparadan sonra cilalayabilirsiniz.

Cilalama aşamalarında farklı renk tonları kazandıran cila ürünleri de mevcuttur. Burada ihtiyacınız olan, ev dekorasyonu ile uyumlu ya da çarpıcı bir etki oluşturacak ahşap boyası ve renk tonlarına karar vermektir. Ahşap mobilya ürünlerinin miktarı, ebatları ve ağacın türüne göre yapılacak işlemler için bir gün ya da hafta sonunda boş kalan saatlerinizi ayırmanız yeterli olacaktır. Hem keyifli vakit geçirmek hem de eski mobilyalarınızı boyayarak ve yenileyerek evinizi düzenleyebilirsiniz. Ahşap mobilyalarınızı yenileyerek elden geçirirken evinize özgü bir mobilya tasarlamış ve aynı zamanda dekorasyonda fark yaratmış olursunuz.

Zımparalama ve cilalama ile yenilenen eski mobilyalar

Beyazın ağırlıklı kullanıldığı salon dekorasyonunda, soğuk atmosferi kırmak ve daha sıcak bir hava katmak için ahşap mobilyalarla muntazam uyum yakalayabilirsiniz. Eski mobilya yenileme işlemlerine geçmeden önce artık kullanım dışı olan ya da yenileme ihtiyacı duyduğunuz ahşap mobilyaları gözden geçirebilirsiniz. Örneğin ahşap bir konsol, masa ya da sehpa modelleri için yeni form kazandırmak, gerekirse bir ahşap raf sistemine değiştirmek ve yenilik yapmak mümkün.

Ahşap dolaplarınızı kapaklarını çıkardığınızda açık raf sistemleri halinde dizayn ederek, sanatsal objelerin sergilenmesi ya da dergi ve kitapların muhafaza edilmesi için uygun bir mobilyaya dönüştürmeniz mümkün. Zamanla aşınan ve lekeler oluşabilen ahşap mobilya ürünlerini zımparalamanız ve daha muntazam bir zemin oluşturmanız mümkün. Ahşabın natürel dokusu ve zengin renk tonlarını öne çıkaran zımparalama işleminden sonra cilalama aşamasına geçerek daha dayanıklı ve göze hitap eden bir sonuç elde edebilirsiniz. Ahşap mobilyalar için cilalama teknikleri için uygun fırçalar temin etmek, diğer eşyaların korunması ve kuruma için beklenmesi gibi unsurlara dikkat etmenizi öneririz.

 

BEDBOX GROUP
store | bedding | shopping
0 850 441 0 540
0 555 886 0 555

Whatsapp İletişim Hattı

ONLINE MAĞAZAMIZI ZİYARET EDİN

https://www.facebook.com/bedboxgroup

https://www.instagram.com/bedboxgroup

ETİKETLER: ,
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp İletişim